DINASYS s.r.o.

Popisky v Braillově písmu

Braillovo písmo je zvláštní způsob zápisu textu, umožňující čtení hmatem. Využívají ho zejména nevidomí, ale může se použít třeba i pro šifrování.

Brailovo písmo Brailovo písmo

Dinasys - Orientační tabulky/dveřní cedulky Dinasys - Orientační tabulky/dveřní cedulky Dinasys - Orientační tabulky/dveřní cedulky

Se současnou harmonizací legislativy ČR s legislativou EU stoupá počet požadavků na tisk Braillovým písmem. Farmaceutický průmysl je průkopníkem v této oblasti. Počet nevidomých a slabozrakých činí asi 10% populace a dá se tedy očekávat významný nárůst oblastí, kde tisk Braillovým písmem bude samozřejmostí a nutností včetně podložení dotyčnými zákony a vyhláškami a to nejen národními ale i Evropskými. Dále poroste i počet oblastí, kde tisk Braillovým písmem nebude sice povinnost ze zákona, ale bude považován za společenskou odpovědnost.

DINASYS dodává různé druhy popisků v Braillově písmu, může to být i v kombinaci s hmatovou latinkou. Lze si u nás objednat samolepící hliníkové fólie s popisy například kanceláří, toalet, vchodů, zvonků nebo jako označení zábradlí. Je možné si objednat i popisy na cedulky – plast, hliník, plexisklo a další. Popisky v Braillově písmu jsme schopni dodělat také na již zhotovené popisné cedulky.

Zpracujeme Vám popisy na míru, vše přeložíme a dodáme, a samozřejmě instalujeme. Můžete s námi konzultovat Vaše nápady, doporučíme Vám vhodná řešení pro Váš interiér/exteriér, poradíme jak vhodně a zdarma upravit více Vaše prostředí, aby odpovídalo pravidlům prostorové orientace a bylo nápomocno Vašim zákazníkům/návštěvníkům při orientaci ve Vaší budově či areálu.

PKy-WebTvorba.cz - © 2013

Top Desktop version